1071 Ankara Plaza, Kızılırmak mah. 1443 cad. No: 25, B Blok Daire: 91 Kat:12 Çukurambar, Çankaya, Ankara

Meme Estetiği

Meme estetiği, göğüs yapısı ile ilgili estetik ameliyatları içerir. Göğüs estetiği ameliyatları arasında, meme küçültme, göğüs büyütme, göğüs dikleştirme, jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi) sayılabilir.

Aşırı büyüme oluşan meme nediyle, sırt ve boyunda ağrılar, fıtık, omuz ağrısı, sütyen askılarının sebep olduğu omuzda çöküklük, kronik göğüs ağrısı, bel ağrısı ortaya çıkabilir. Bu şikayetler büyük çoğunlukla ve kısa sürede meme küçültme ameliyat ile düzelebilir.

Her kadın estetik olarak güzel görünümlü göğüsler ister. Doğum sonrası ya da kilo alıp verme sonrasında göğüslerde sarkma görülebilir. Bu durumu düzeltmek için göğüs dikleştirme ameliyatı (mastopeksi) yapılır. Göğüs dikleştirme ameliyatında meme dokusu çıkarılmadan sadece deri fazlalığı çıkarılarak göğüsler toparlanır. Sarkma ne kadar fazla ise o kadar fazla deri çıkarılacak, dolayısıyle orantılı olarak daha uzun izler kalacaktır. Ancak tüm izler sütyen içinde kalacak ve zamanla solarak azalacaktır.

Göğüslerin tek ya da iki taraflı olarak doğuştan gelişememesi ya da doğum sonrasında içinin boşalarak küçülmesi durumunu düzeltmek için ise, göğüs büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Göğüs büyütme günümüzde en sağlıklı olarak silikon meme protezleri ile yapılmaktadır. Silikon göğüs protezi ile yapılan göğüs büyütme estetik ameliyatı sonuçları en yüz güldürücü ameliyatlarımızdandır. Çünkü hemen sonuç alınmaktadır.