1071 Ankara Plaza, Kızılırmak mah. 1443 cad. No: 25, B Blok Daire: 91 Kat:12 Çukurambar, Çankaya, Ankara

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı yaşlanmaya bağlı ya da aşırı kilo alıp verme sonucunda sarkabilir gevşeyebilir veya torbalanma olabilir, bu durumda göz kapağı estetiği yapılır. Göz kapağı estetiği ameliyatında fazla olan deri, kas ve yağ kitlesi çıkarılır. Göz kapağı bollaşan kısımları çıkarılırak gergin olarak dikilir. Ancak göz kapağının gözü örtmek için belli bir esneklik veya bollukta olması gerektiği unutulmamalıdır. Çok gergin dikilirse bu durumda göz açık kalabilir. Bu nedenle göz kapağı estetiği ameliyatının en önemli kısımı ne kadar doku çıkarıldığıdır. Çünkü haddinden fazla doku çıkarılmasının geri dönüşü yoktur ve ancak başka bir bölgeden alınacak deri yaması ile düzeltilebilir ve bu durumda iz kalacaktır.

Göz kapağı estetiği ameliyatı lokal anestezi altında daha çok tercihan yapılır. Çünkü çıkarılacak deri miktarını ayarlarken hastanın bazı hareketleri yapması istenir bunun içinde hastanın uyanık olması gerekir.

Göz kapakları vücudun en az iz kalan kısımlarıdır. Dikişler 3-5 günde alınır. Gözler etrafında hafif şişlik ve morluklar oluşabilir. Bunlar 8-10 günde geçecektir. Göz kapağı estetiği ile birlikte yüz germe ya da kaş kaldırma ameliyatları da yapılabilir. Ayrıca yine göz kapağı estetiği ile aynı anda botoks ve dolgu uygulanabilir. Ancak göz kapağı estetiği ile birlikte burun estetiği ameliyatı yapılmasını tavsiye etmem çünkü burun ameliyatı nedeniyle göz kapakları daha çok şişecektir bu da dikişleri zorlayabilir.